Strona korzysta z plikow cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Mazury - lato 2012 r.

Informacje praktyczne:

Nocleg: Gospodarstwo Agroturystyczne „Ciche Wody”
Właściciele okazali się ludźmi wyjątkowo przyjaznymi i bardzo otwartymi. Podczas pobytu zapewnili nam przyjazną atmosferę, o nic też nie musieliśmy się martwić. Posiłki serwowane - najpierw przez babcię, a później przez Anię, były smaczne i ogromne. Pokój i łazienka były skromne, ale czyste. Jedynym mankamentem była duża przeswitująca szyba w drzwiach wejściowych do pokoju, ale jakoś sobie poradziliśmy ;) .
Aby dojechać do Gospodarstwa Agroturystycznnego „Ciche Wody” należy z drogi nr 650 (Węgorzewo – Gołdap) skręcić na Ołownik, a następnie w miejscowości Pawłowo na Olszewo Węgorzewskie. „Ciche Wody” znajdują się na końcu miejscowości Wężówko – za ostatnim domem po lewej stronie (przed małym laskiem i ostrym zakrętem), zjeżdża się w polną drogę, która prowadzi do gospodarstwa Ani i Wojtka.
Termin rezerwacji: 1 miesiąc przed pobytem
Koszt: 1000,00 zł/6 dni/3 posiłki/2 os.
Adres: Wojciech Oczkowski, Wężówko 19, 11-606 Budry
Telefon: (87) 437 70 23 lub 507 605 027
Adres www: www.cichewody.agrowakacje.pl

Transport:
W jedną stronę wybraliśmy trasę wzdłuż północnej granicy Polski, z powrotem pojechaliśmy przez Olsztyn. Przejazd tymi trasami był męczący. Wzdłuż granicy drogi są wąskie albo bardzo wąskie, natomiast od Mrągowa do Olsztyna trwała budowa drogi ekspresowej, co wiązało się z utrudnieniami w ruchu. Następnym razem pewnie wybierzemy drogę przez Olsztyn, chociażby ze względu na szerokość dróg.
Paliwo (ON): 65 l/ok. 1075 km
Trasa: Gdańsk – Elbląg – Bartoszyce – Giżycko i okolice (Giżycko, Kętrzyn, Reszel, Sztynort, Wężówko, Węgorzewo i inne mniejsze) – Mikołajki – Olsztyn - Gdańsk

Bilety wstępu:
Jeśli nie pasjonuje Was zwiedzanie hitlerowskich obiektów budowlanych a pomimo tego zdecydujecie się zobaczyć bunkry w Mamerkach oraz śluzy w Leśniewie to naszym zdaniem wystarczy, że w Mamerkach zobaczycie bunkier nr 6 z wieżą widokową (ale tylko przy dobrej pogodzie i widoczności) oraz połączone podziemnym przejściem bunkry nr 28 i 30, a w Leśniewie śluzę górną. Co ciekawe w pobliskiej miejscowości Guja znajduje się jedyna ukończona i działająca śluza Kanału Mazurskiego. My jej nie obejrzeliśmy, ale warto rozważyć jej zwiedzanie.
Adres www: www.mamerki.com
Koszt:
Mamerki (bunkry) – 10,00 zł/os. (w cenie wypożyczenie latarki) + 5,00 zł/parking
Śluzy w Leśniewie – 5,00 zł/parking
Zamek Reszel – 3,00 zł/os.
Wieża kościoła pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Reszelu – 4,00 zł/os.
Parking Święta Lipka – 5,00 zł/samochód osobowy

Żywność:
Przed wyjazdem nie liczyliśmy na wiele tym bardziej, że wybraliśmy się na agroturystykę, na której serwowane mieliśmy dobre, domowe i obfite posiłki. Niemniej jednak kilka przypadkowych miejsc zaskoczyło nas pozytywnie.
Koszt:
Polecamy: Cafe Konditorei w Reszelu (róg ul. Wyspiańskiego i ul. Słowackiego) – 17,50 zł (lody włoskie, kawa mrożona, ciastko)
Caffe Crema w Giżycku (Pasaż Portowy) - 29,00 zł (czekolada z bitą śmietaną, kawa „Malinowa wyspa”, wypiekany w kawiarni strucel)
Polecamy: House Cafe w Olsztynie (ul. Stare Miasto 11/16) – 30,50 zł (mojgre-grenadina, cocktail z owoców leśnych, 1 porcja ciasta)
Restauracja sieciowa Greco w Olsztynie (ul. Staromiejska 16) – 45,40 zł (moussaka, gyros z kurczaka, dzbanek lemoniady)

<<- Powrót do strony głównej Wrażenia z podróży ->>
Jeśli zamierzasz skorzystać z treści (tekst, zdjęcia, grafika) umieszczonych na www.lubimypodroze.pl, proszę poinformuj nas o tym, wówczas nie będziemy mieli nic przeciwko temu.
Prosimy jednak o nie wykorzystywanie zdjeć, na których pojawiają się jakiekolwiek osoby.