Strona korzysta z plikow cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Madera - wiosna 2011 r.

Informacje praktyczne:
Kurs euro (€, EUR): b/d.

Nocleg i przelot: Itaka
Termin kupna wycieczki: 2 miesiące przed pobytem
Koszt wycieczki: 4438 zł/2 os.

Nocleg: Rocamar Royal Orchid w Caniço de Baixo
Rocamar Royal Orchid jest hotelem o dobrym standardzie. Pokój był czysty, obsługa miła i wielojęzyczna, restauracja natomiast serwowała różnorodne i dobre posiłki. My wybraliśmy opcję HB (śniadanie i obiadokolacja), która okazala się wystarczająca. Co prawda z okien pokoju nie widzieliśmy oceanu, ale rekompensował to widok z restauracji w trakcie posiłków. In plus należy zaliczyć sprezentowaną w dniu urodzin butelkę schłodzonego szampana.
Adres: Caminho Cais da Oliveira, 9125-028 Caniço
Adres www: http://www.hotelrocamar.com/

Transport:
1. Hotel Rocamar Royal Orchid zapewniał darmowy przejazd autobusem hotelowym do i z Funchal. Trasa przejazdu autobusu poprowadzona została autostradą, co zapewniło krótki czas przejazdu. Przed wyjazdem należało jednak zarezerwować miejsce w pojeździe. Autobus nie kursował wieczorami i w nocy, dlatego uniemożliwiał wieczorny wypad do stolicy Madery na wieczornego drinka.
2. Kolejnym sposobem dotarcia do Funchal i podróżowania po nim jest skorzystanie z komunikacji autobusowej. W sąsiedztwie hotelu znajduje się przystanek autobusowy (przy Estr. Avelino Pinto, około 10 minut spaceru od Rocamar Royal Orchid). Przejazd autobusem do Funchal trwa około 40 minut, a trasa poprowadzona została przez centrum miejscowości Caniço, inne okoliczne miejscowości i wzdłuż wybrzeża. Ze względu na górzyste ukształtowanie terenu nie polecamy podróżowania komunikacją miejską osobom z chorobą lokomocyjną (trasa przejazdu wielokrotnie wznosi się i opada, autobus pokonuje wiele serpentyn).
3. Ze względu na wielkość wyspy, dobry stan dróg i kulturę jazdy miejscowych kierowców najrozsądniej jest wypożyczyć samochód. A jeśli znajdą się jeszcze osoby chętne do wspólnego wypożyczenia auta, zwiedzanie wyspy jest wówczas wyjątkowo tanie, a na pewno o wiele tańsze niż kupno wycieczek u rezydenta.
UWAGA! W niektórych miejscach autostrada pozbawiona jest pasów włączających do ruchu - ze zjazdu wjeżdza się bezpośrednio na prawy pas autostrady.
Wynajem samochodu: Wind - Rent a car
Kontakt: (+351) 291 766697
Koszt:
Hyundai Getz 1.1 z klimatyzacją (AC) – 29 €/1 doba/wypożyczenie na 3 dni
Ford Fiesta 1.2 z klimatyzacją (AC) – 40 €/1 doba/wypożyczenie na 1 dzień

Bilety wstępu:
W zasadzie jedyną atrakcją, do jakiej się wybraliśmy i jednocześnie do której wstęp był płatny, to Monte Palace Tropical Garden.
Koszt: b/d

Żywność:
W jednej z restauracji w Funchal do rachunku doliczono napiwki nie informując o tym. Przed zamówieniem radzimy więc dopytać się o nie.

<<- Powrót do strony głównej Wrażenia z podróży ->>
Jeśli zamierzasz skorzystać z treści (tekst, zdjęcia, grafika) umieszczonych na www.lubimypodroze.pl, proszę poinformuj nas o tym, wówczas nie będziemy mieli nic przeciwko temu.
Prosimy jednak o nie wykorzystywanie zdjeć, na których pojawiają się jakiekolwiek osoby.