Strona korzysta z plikow cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Fuerteventura - wiosna 2014 r.

Informacje praktyczne:
Kurs euro (€, EUR): b/d.

Nocleg i przelot: Itaka
Termin kupna wycieczki: 5 miesiący przed pobytem
Koszt wycieczki: 5746 zł/2 os. + dziecko (do 2 lat)/all inclusive

Nocleg: Hotel R2 Paraja Beach w miejscowości Costa Calma
Hotel R2 Paraja Beach to hotel w dobrym standardcie (jest tak w sam raz - nie brakuje niczego, ale nie ma też "fajerwerków"). Jest w nim wszystko, czego potrzeba do wypoczynku - dwa spore baseny zewnętrzene, SPA (podczas naszego pobytu - w środę i w czwartek, ze SPA można było skorzystać z dziećmi), wypożyczalnia rowerów, boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i pewnie jeszcze kilka innych atrakcji, z których nie korzystaliśmy. Hotelowa kuchnia jest rewelacyjna. Kucharze spisali się na medal, poza dniem, w którym serwowali posiłki dalekowschodnie, które nam nie smakowały. In minus można zaliczyć dużą odległość od lotniska. Po długiej podróży samolotem (lecieliśmy z Gdańska, a samolot miał międzylądowanie w Poznaniu) z dzieckiem, 1-godzinny przejazd autokarem do miejscowości Costa Calma dobił i tak już wymęczone organizmy. Ciekawostką jest odwrócona numeracja pięter - 1. piętro to piętro najwyższe, a 9. piętro to piętro najniższe. Nie wszystkie windy dojeżdzają na każde piętro.
W sąsiedztwie hotelu znajdują się pięć plaż położonych bezpośrednio nad oceanem (trzy niewielkie i jedna ogromna – popularna wśród kitesurferów Sutavento). Na wszystkie z nich można dotrzeć drogą szutrową albo częściowo drogą szutrową, a później brzegiem morza (po piasku i po skałach). Do najdalszej (Sutavento) - idzie się ok. 50 minut (pchając wózek dziecięcy). Trzy mniejsze plaże są ochoczo odwiedzane przez pasjonatów opalania się w stroju Adama.
Adres: Punta del Roquito s/n - 35627 Fuerteventura
Adres www: http://en.r2pajarabeachhotel.com/

Transport:
1. Z Lotniska do Costa Calmy wiedze długa i dość kręta droga. Nocny przejazd autokarem Itaki do/z lotniska nie był przyjemny.
2. W trakcie pobytu wypożyczyliśmy samochód na 3 dni. Jest to najpopularniejszy sposób zwiedzania wyspy i biorąc pod uwagę pobyt z dzieckiem - najwygodniejszy. (UWAGA: Dzień przed wypożyczeniem samochodu udaliśmy się do kilku wypożyczalni, w tym do CICAR. We wszystkich odprawiono nas z kwitkiem. Spróbowaliśmy więc wypożyczyć auto na kolejne 3 dni przez internet właśnie w CICAR i okazało się, że taka rezerwacja online jest możliwa.)
3. Na wyspie nie było wielu autostrad - część z nich była w budowie. W trakcie naszego pobytu przejazdy odbywały się drogami jednojezdniowymi (Z małymi wyjątkami), często w długim ciągu samochodów, co odbiło się na czas przejazdu (w szczególności w kierunku stolicy wyspy).
4. Przy atrakcjach turystycznych (tarasy widokowe w górach, wydmy w parku narodowym Dunas de Carralejo) znajdują się parkingi dla podróżujących samochodem, na których można zostawić samochodód.
Wynajem samochodu: CICAR - Canary Island Car
Kontakt: http://www.cicar.com/
Koszt:
Opel Corsa 1.4 z klimatyzacją (AC) - 97,02 €/3 dni (dodatkowo: 36 € kaucji zwrotnej - zwrot, jeśli samochód oddajemy z pełnym bakiem paliwa)
paliwo (Disa Max 98) - 1,165 €/litr (spaliliśmy ok. 30 litrów paliwa i przejechaliśmy ok. 430 km)

Żywność:
Obiad w restauracji La MARquesina w Carralejo (w restauracji dostępne jest menu w języku polskim):
Woda gazowana - 2,20 €/but. 0,5 l.
POLECAMY: Paella z owocami morza dla dwóch osób - 26,80 €
Krem z homara - 6,20€

Inne:
Napój czekoladowy (coś w rodzaju Muller Milk) - 0,95 €
Pieluchy dziecięce Moltex rozm. 4 (9-15 kg) (26 szt.) - 6,50 €
Cava Rosado - 2,40 €
kiełbaska Chorizo - 2,20 €*
kiełbaska Fuet Espetec - 1,98 €*
dwie kiełpaski Morcilla Iberii - 1,05 €*
ser Queso Curado - 3,25 €*
ser Queso Sembilan - 2,85 €*
reklamówka - 0,10 €
Krem do opalania (przeciwsłoneczny) – od ok. 6 €
Piwo Cruzcampo (0,33 ml) – 0,51 €
Coca Cola (0,33 ml) – 0,59 €

*kupowaliśmy żywność zapakowaną próźniowo, jako souveniry (zazwyczaj to jedna długa lub dwie krótkie laski kiełbasy albo sporej wielkość "trójkąt" sera) Informacje dla rodziców z małymi dziećmi:
1. Hotelowa restauracja wyposażona jest tylko w kilka krzesełek do karmienia, więc zazwyczaj, przed posiłkiem, urządzaliśmy sobie "polowanie" na takie krzesełko. Często są one poukrywane za filarem, w rogu itp.
2. W sąsiedztwie hotelu jest tylko niewielki odcinek wyasfaltowanej ścieżki nad oceanem. Poza nią szlaki spacerowe to szutrowe ścieżki z kamieniami różnej wielkości. My mieliśmy ze sobą spacerówkę z małymi kółkami i niestety nie nadawała się ona dłuższe spacery wdłuż klifów. Do Costa Calmy prowadzi chodnik.

<<- Powrót do strony głównej Wrażenia z podróży ->>
Jeśli zamierzasz skorzystać z treści (tekst, zdjęcia, grafika) umieszczonych na www.lubimypodroze.pl, proszę poinformuj nas o tym, wówczas nie będziemy mieli nic przeciwko temu.
Prosimy jednak o nie wykorzystywanie zdjeć, na których pojawiają się jakiekolwiek osoby.