Strona korzysta z plikow cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Rowery

Nasze podróże to nie tylko dalekie wyprawy samolotem albo samochodem. To także te bliższe, rowerami w celach rekreacyjnych. Gdańsk (chociaż wolimy szerzej - Trójmiasto i jego okolice), zwany rowerową stolicą Polski, jest świetnym miejscem do wycieczek rowerowych - mnóstwo tras i udogonień dla rowerzystów. Oto kilka naszych ulubionych.

WYSPA SOBIESZEWSKA

Łatwa i przyjemna trasa o długości ok. 20 km wokół Wyspy Sobieszewskiej w Gdańsku, w zasadzie po płaskim terenie. Najczęściej rozpoczynamy ją w Świbnie (przy przystani promu przez Wisłę) i ulicami Świbnieńską, Przegalińską, Falową, a następnie ścieżką (drogą pożarową) wzdłuż rurociągu od parkingu przy plaży na końcu ul. Falowej do ujścia rurociągu do Wisły, skąd ścieżką w lesie docieramy do ul. Świbnieńskiej.

Wyspa Sobieszewska - trasa

TRÓJMIEJSKI PARK KRAJOBRAZOWY

Nie jest to typowe "kółeczko", bo do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego można dojechać z dowolnego miejsca w Gdańsku po drogach rowerowych i tutaj w zależności od dyspozycji dnia wybieramy dłuższą lub krótszą trasę. Przejazd w Parku zaczynamy przy stacji PKM Jasień w Gdańsku skąd kierujemy się do Matemblewa, następnie ul. Matemblewską, drogą gospodarczą do przejścia podziemnego dla zwierząt pod ul. Słowackiego, Drogą Kleszą, ul. Bytowską i ul. Kwietną docieramy do drogi rowerowej przy ul. Opara Jacka Rybińskiego w Gdańsku Oliwie. Można zatrzymać się na piknik w Dolnie Radości.
Trasa w zdecydowanej większości asfaltowa (chociaż są też utwardzone odcinki gruntowe) i głównie "w dół". Z paroma wyjątkami jest to 10 km przyjemnego zjazdu.

Trójmiejski Park Krajobrazowy - trasa

LODY W CAPUCCINO CAFE W SOPOCIE

Bardzo lubimy tą trasę przede wszystkim dlatego, że jej celem są wyborne lody naturalne w Cappucino Cafe w Sopocie (www.capuccinocafe.pl).
Z Gdańska Wrzeszcza przez spokojniejszą ul. Wita Stwosza, Derdowskiego, al. Grunwaldzką w Gdańsku, następnie ul. Rzemieślniczą, al. Niepodległości, ul. Armii Krajowej, znów al. Niepodległości w Sopocie docieramy do Cappucino Cafe. Na drogę powrotną wybieramy drogę rowerową wzdłuż morza aż do promenady na przedłużeniu al. Jana Pawła II w gdańskiej dzielnicy Zaspa, by al. Jana Pawła II wrócić do Wrzeszcza. Cała trasa ma długośc ok. 25 km i oczywiście można ją przedłużyć (np. do latarni morskiej w Nowym Porcie).

LODY W CAPUCCINO CAFE W SOPOCIE - trasa

PUCK-HEL

Jest to bardzo krajobrazowa (szczególnie dotyczy to odcinka od Władysławowa do Helu), łatwa trasa wzdłuż Zatoki Puckiej. Od Pucka do Władysławowa jest to droga od nawierzchni z kostki betonowej, asfaltu oraz w formie utwardzonej drogi guntowej z kilkoma wzniesieniami w okolicach Swarzewa. Od Władysławowa do Jastarni rowerzyści poruszają się po praktycznie płaskiej drodze z kostki betonowej. W okolicach Juraty droga staje się drogą gruntową z pozostałościami nawierzchni betonowej i delikatnymi wzniesieniami.
Cała trasa ma ok. 45 km.

PUCK - HEL - trasa

<<- Powrót do strony głównej
Jeśli zamierzasz skorzystać z treści (tekst, zdjęcia, grafika) umieszczonych na www.lubimypodroze.pl, proszę poinformuj nas o tym, wówczas nie będziemy mieli nic przeciwko temu.
Prosimy jednak o nie wykorzystywanie zdjeć, na których pojawiają się jakiekolwiek osoby.